Головна » 2013 » Жовтень » 18 » ДУМКИ ЩОДО ВІДВІДАНОГО ЛЕКТОРІЮ або КОРОТКИЙ КОМЕНТАР ПРО ГЛОБАЛЬНЕ ПИТАННЯ
ДУМКИ ЩОДО ВІДВІДАНОГО ЛЕКТОРІЮ або КОРОТКИЙ КОМЕНТАР ПРО ГЛОБАЛЬНЕ ПИТАННЯ
      17 жовтня 2013 року учні нашої школи відвідали лекторій вчителя історії Дяченка Ю.К. на тему "Євросоюз та Україна".

Напередодні найочікуванішої події для нашої держави – Вільнюського саміту, що відбудеться в листопаді цього року в Литві, це досить масштабна і політично актуальна тема.

Хочеться відмітити, що на заході була присутня  не тільки наша учнівська когорта, а й вчителі, яким також було цікаво почути останні новини політичного життя України.

Власне кажучи, ми, учні, думали, що знали багато про ЄС, але після почутого і побаченого усвідомили, що знали ми зовсім нічого. Так, наприклад, на початку лекції прозвучав гімн Європейського Союзу, ним виявилася композиція Бетховена «Ода радості» з його дев’ятої симфонії. Дізналися ми і девіз союзу – «In varietate concordia», що з латинської мови означає «Єдність в різноманітті», а також місцерозміщення основних штаб-квартир Євросоюзу.

Особливо цікаво було дізнатися про органи Європейського Союзу, його структуру, яка, як виявилося, досить органічна і являє собою продуману систему взаємовідносин. Ці важливі органи творять, виконують, контролюють та впливають на європейську політику, закони, відносини, і навіть більше більше – на хід самого життя не тільки держав-учасниць Союзу, а й інших країн Європи та світу. І тут, я процитую Юрія Костянтиновича: «Розвиток ЄС представляє собою дивовижну історію успіху, це унікальна структура, взаємовідносини в якій представляють приклад для багатьох унаслідувань». Дійсно так.

Таким чином, підбиваючи підсумки відвіданого заходу та всього вище сказаного, відмічу, що лекторій сподобався всім – і вчителям, і учням. Така  дійсно глобальна тема була втиснута в рамки одного уроку і проведена на одному диханні. А Юрій Костянтинович на цій годині був не тільки вчителем, а й політологом та соціологом.  Дякуємо за пророблену ним роботу!

Євросоюз та Україна (презентація)

Гімн Євросоюзу

Софія Дяченко, учениця 8 клас