Про обласний семінар методистів світової літератури
20 листопада 2014 року на базі Боярського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» відбувся обласний науково-практичний семінар для методистів районних міських методичних кабінетів, центрів і науково-методичних центрів, які координують роботу вчителів світової літератури. Тема семінару: «Реалізація змістових ліній Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти на уроках світової літератури».
У заході взяли участь: Котусенко Олена Юріївна, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, яка говорила про реалізацію змістових ліній нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти; Швидка Лариса Семенівна, завідувач Києво-Святошинського методичного центру; Сушко Світлана Миколаївна, директор НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» Києво-Святошинської районної державної адміністрації, зробила презентацію гімназії та відео-проект «Відкритий світ»; Байрамова Галина Олександрівна, методист районного методичного центру управління освіти, молоді та спорту Києво-Святошинської районної державної адміністрації, яка координує роботу вчителів світової літератури; Химера Наталія Володимирівна, методист навчально-методичного кабінету української мови та літератури, світової літератури КОІПОПК, прослідкувала шляхи реалізації змістових ліній Державного стандарту в процесі вивчення світової літератури та провела обговорення Проекту Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років.
Тищик Лариса Петрівна, вчитель світової літератури Бузівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Києво-Святошинської районної державної адміністрації, провела майстер-клас від лауреату конкурсу обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2014».
Цікавим і змістовним етапом конференції стало проведення фрагментів уроків зі світової літератури: «О.С.Пушкін «Казка про мертву царівну і сімох богатирів», учитель світової літератури Боярської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Калениченко Олена Василівна та «Динаміка образу Скруджа. Причини його духовного переродження», учитель світової літератури Боярського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» Шпак Ольга Митрофанівна(демонстрація шляхів реалізації нових державних стандартів у 5 та 6 класах).
Насамкінець семінару було прийнято рекомендації на 2014-2015 н.р. щодо реалізації змістових ліній Держстандарту:
1. Обговорити зміст і технологію реалізації стратегічного освітнього документа в педагогічній практиці вчителя-словесника на засіданнях районних, міських методичних об’єднань вчителів світової літератури з теми: «Вивчення світової літератури в контексті нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти».
Методисти районних, міських методичних кабінетів,центрів,
науково-методичних центрів, керівники районних,
міських методичних об’єднань вчителів світової літератури
Грудень 2014 р.
2. Організувати роботу шкіл передового педагогічного досвіду, майстер-класів, творчих груп учителів.
Навчально-методичний кабінет української мови та літератури, світової літератури КОІПОПК, методисти районних, міських методичних кабінетів.
Протягом року
3. Узагальнювати та популяризувати інноваційний досвід роботи вчителів-словесників, у якому розкриваються сучасні підходи до викладання світової літератури з метою розвитку професійної компетентності педагога.
Методисти районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів, керівники районних, міських методичних об’єднань вчителів світової літератури
Постійно
4. Продовжити проведення курсів підвищення фахової кваліфікації вчителів світової літератури з проблем: «Розвиток творчих здібностей учнів у процесі вивчення нововведених художніх творів на уроках світової літератури в 5-6 класах (за новою програмою)» ( розробники: Н.В. Химера, Л.А. Фартух); «Особливості літературознавчого аналізу та інтерпретації творів світової літератури в старших класах» (розробник: О.О. Дем’яненко) та проблемно-тематичних КПК «Інноваційні підходи до організації вивчення української мови і літератури, світової літератури в школі», «Використання засобів ІКТ на заняттях російської мови і літератури, світової літератури в школі».
КОІПОПК
2014/2015 н.р.
5. Здійснити організаційно-методичний супровід написання та підготовки до друку збірника «Програм факультативів і спецкурсів за вибором зі світової літератури для 5-11 класів».
Методисти районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів, навчально-методичний кабінет української мови та літератури, світової літератури
До 1 лютого 2015 р.
6. Провести на базі Броварської гімназія ім.С.І.Олійника Броварської міської ради навчально-практичний семінар «Використання хмарних сервісів для створення інформаційного середовища навчально-методичного кабінету світової літератури» для методистів, які координують роботу вчителів світової літератури в області.
Навчально-методичний кабінет української мови та літератури, світової літератури
Квітень 2015 р.
7. Обговорити на засіданнях методичних об’єднань вчителів світової літератури Проект Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 роківта свої пропозиції надіслати в інститут на електронну адресу: him_nat@bigmir.ua.
Методисти районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів
До 15 грудня 2014 року
Василина Василівна Сіденко,
голова районного методоб’єднання
вчителів світової літератури
Настановна конференція з учнями-членами МАНу Київської області
9 жовтня 2014 року делегація юних науковців з Броварщини взяли участь у настановній конференції з учнями-членами МАН України Київської області, яка відбулася на базі Національного педагогічного університета імені Михайла Драгоманова.
До заходу активно долучилися науковці вишу з метою популяризації наукових знань серед молоді, ознайомленням учнів із сучасними напрямами розвитку науки і техніки, стимулювання пізнавальної активності школярів та їх професійної орієнтації.
Перед численною аудиторією (понад 400 осіб) учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованців позашкільних навчальних закладів, їх батьків, учителів виступив Андрущенко Віктор Петрович, ректор НПУ, Клокар Наталія Іванівна, директор департаменту освіти і науки Київської обласної держадміністрації, Сергієнко Володимир Петрович, президент Малої академії наук учнівської молоді Київської області, Лісовий Оксен Васильович, директор Малої академії наук України, Петровська Тетяна Василівна, в.о. директора Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Малої академії наук учнівської молоді», Торбін Григорій Мирославович, проректор НПУ з наукової роботи.
Також школярі мали можливість поспілкуватися з викладачами й студентами Драгоманівського університету, вже сьогодні обрати омріяну професію та працювати у напрямку здійснення своєї мрії.
Керівник делегації
Васидина Василівна Сіденко